Zavolajte nám: 0905 233 467
Legionárska 1127/13, 926 01 Sereď, Slovenská republika

2012

Tobiasko je 21-mesačný chlapček, ktorý sa narodil ako zdravé dieťatko, no keď mal pol roka, lekári mu potvrdili diagnózu s názvom lisencefália, Miller-Dieker syndróm.

O pár týždňov po tomto zistení sa k diagnózam pridala ešte epilepsia. Tobiasko výrazne zaostáva v psycho-motorickom vývoji. Nevie chodiť, ani sa plaziť, no pretáča sa na bruško a späť a v poslednej dobe sedí chvíľku s oporou rúk. Nevie povedať žiadne slovo, no tešíme sa aj z jeho výkrikov a pekného smiechu. Rúčky nepoužíva, no keď chce, vie sa krásne túliť k maminke a tatinkovi. Je veľmi veselý a v rámci jeho možností aj výmyselný. Chceme jeho život skvalitniť najviac, ako sa dá. Do roka sme cvičili Vojtovu metódu, no rozhodli sme sa túto terapiu ukončiť a prešli sme na Bobath koncept. Našej Bobath terapeutke vďačíme za všetky naše pokroky. Chodíme na mnohé liečenia a terapie. Navštevujeme rehabilitačnú nemocnicu v Dunajskej Lužnej, magnetickú stimuláciu v maďarskej Šoproni, kraniosakrálnu terapiu v Banskej Bystrici a pravidelne navštevujeme špeciálne pedagogické zariadenie v Trnave. Veríme, že sme zvolili správnu kombináciu terapií a vďaka nim sa budeme posúvať vpred. Tobiaska ľúbime najviac na svete, je to náš poklad!

Tobiasko Miškolci zo Serede dostal od POMOCNÍČKA finančný príspevok vo výške 921,05€. Je to presná polovica výťažku z predaja kalendárov na rok 2013.

 

Tobiasko na liečení v Maďarsku

Z vyzbieraných peňazí za kalendáriky absolvoval Tobiasko v dňoch od 20.1. do 26.1.2013  týždňový pobyt na liečení v Maďarsku v meste Šoproň. Jedinečná transkraniálna magnetická stimulácia spolu s intenzívnou rehabilitáciou a masážami majú pozitívny vplyv na mentálny ako aj motorický vývoj hendikepovaných detí. Tobiasko navštívil Maďarsko už druhýkrát. Cvičenie sa mu nepáčilo, no masáže si užíval a voľný čas trávil so svojimi kamarátmi. Veríme, že tento pobyt posunie bojovníka Tobiaska o krok vpred. Ďalšie liečenie si spolu s maminkou naplánovali na marec.

Týždeň liečenia spolu s ubytovaním stojí 561€.

 

...po roku...

Tobiasko vo svojom boji pokračuje a je veľmi statočný. Za náš najväčší pokrok za uplynulý rok považujeme používanie ručičiek. Tobi si začal dočahovať hračky a je z neho veľký virtuóz. Miluje hrať na piáno na svojom tablete, vďaka ktorému si denne trénuje svoje pršteky. Začal si uvedomovať aj svoje nožičky, na ktorých pár sekúnd postojí, i keď s veľkou pomocou. Začali nás trápiť záchvaty, ktoré boli dva roky úplne stabilizované. Momentálne nevieme, na čom sme a čakáme, čo bude. No milujeme ho najviac na svete a urobíme pre neho všetko!

Tobiasko dostal od o.z. POMOCNÍČEK finančný dar vo výške 1034€ ako podiel z predaja charitatívneho kalendára „Malí-veľkí bojovníci“.

O nás

Pomôcť a podporiť zdravie a telesnú kultúru handicapovaných detí do 25 rokov s telesným, mentálnym, kombinovaným postihnutím a psycho-motorickým zaostávaním či spomaleným psycho-motorickým vývojom.

Dve percentá z dane na Pravda.sk2percentamale

Facebook Denné Centrum

Facebook Pomocníček o.z.

Kontakt

POMOCNÍČEK o.z.
Legionárska 1127/13
926 01  Sereď
Slovenská republika


Telefonické kontakty
Denné centrum: 0949 444 797
Ing. Michaela Miškolciová: 0905 233 467


E-mail
pomocnicek@pomocnicek.sk 

Ochrana osobných údajov