Zavolajte nám: 0905 233 467
Legionárska 1127/13, 926 01 Sereď, Slovenská republika

2013

Príbeh mojej Vanessky sa začal takto... Čakali sme zdravé dievčatko s rázštepom pery a podnebia, podľa lekárov chybička krásy, všetko ostatné malo byť v poriadku.

Po pôrode mi oznámili že Vanesska nemá pravé očko. Hneď na 5.deň urobená magnetická rezonancia ukázala výsledok a Vanesskine diagnózy: mikrocefalia vpravo, dextropozicia srdiečka, ťažká hypotónia, epilepsia.

Po týždni Vanesska absolvovala operáciu peričky, a to úspešne. Dva dni po operácii sa vyskytli kŕče, ktoré nás dodnes trápia a bohužiaľ na žiadnu liečbu Vanesska nereaguje. Od 1.mesiaca sme cvičili Vojtovu metódu, ktorá ale Vanessku neposunula vpred. Začali sme chodiť na Vargha terapiu do Gyoru s cieľom zbaviť sa záchvatov - mierne nám pomohla ale len na chvíľku. Vanesska bola v tomto období veľmi "dobré" dievčatko, ktoré sa nesmialo, neplakalo, len papala, a spala, 100x denne kŕče, s ktorými nám nikto nedokázal pomôcť, jediné pozitívum bolo asi len to, že sa hrala zo svojou hracou dekou.

Keď mala Vanesska, rok absolvovala operáciu podnebia - úspešne a to s nádejou, že nám kŕče zmiznú, no nestalo sa tak a naďalej pokračovali.

Hneď po operácii sme začali chodiť na Skenar terapiu, pri ktorej nám Vanesska ožila. V decembri 2012 zmenili Vanesske lieky na epilepsiu, konečne nám ožila, smeje sa, reaguje na hračky, veľa rozpráva ...

V roku 2013 sme zmenili cvičenie a začali sme cvičiť Bobath metodu, ktorú pravidelne absolvujeme v Šamoríne. Hneď po 2 týždňoch sme videli, že Vanesska konečne spevnela, pomaličky sa posúva dopredu.

Všetky terapie nám pomohli a vždy sme sa dostali o krôčik dopredu, ale musíme stále rehabilitovať, aby sa Vanessyne svalíky posilnili, preto Vás prosíme o finančnú pomoc pre Vanessku na rehabilitačný pobyt v Šamoríne.

 

Vanesska dostala od darkyne p.Kollárikovej poukaz v hodnote 400€ na financovanie rehabilitačného pobytu v zariadení NEURINO v Šamoríne.

O nás

Pomôcť a podporiť zdravie a telesnú kultúru handicapovaných detí do 25 rokov s telesným, mentálnym, kombinovaným postihnutím a psycho-motorickým zaostávaním či spomaleným psycho-motorickým vývojom.

Dve percentá z dane na Pravda.sk2percentamale

Facebook Denné Centrum

Facebook Pomocníček o.z.

Kontakt

POMOCNÍČEK o.z.
Legionárska 1127/13
926 01  Sereď
Slovenská republika


Telefonické kontakty
Denné centrum: 0949 444 797
Ing. Michaela Miškolciová: 0905 233 467


E-mail
pomocnicek@pomocnicek.sk 

Ochrana osobných údajov