Zavolajte nám: 0905 233 467
Legionárska 1127/13, 926 01 Sereď, Slovenská republika

2013

Naša dcérka Ninka Kalmancaiová sa narodila 25.8.2010,predčasne v 33.týždni tehotenstva. Vážila 950g a merala 37cm.

Na svet prišla sekciou, veľmi hypotrofická, nakoľko ju už nevyživovala placenta.

Po narodení dýchala sama, ale nastali problémy s tráviacim traktom, lekári nás pripravovali na najhoršie. Ale našej bojovníčke sa na piaty deň začal stav zlepšovať, začala prijímať stravu a priberať. Po dvoch mesiacoch sme si ju mohli konečne vziať domov.

Po príchode nasledoval kolotoč kontrol, ktorý trvá doteraz, od neurológie, gastroenterológie, pneumologie, rizikovej ambulancie, očnej ambulancii. A samozrejme pravidelne návštevy v Detskom rehabilitačnom centre v Nitre. Pravidelnými návštevami v očnej ambulancii sa zistilo, že Ninka dobre nevidí, trpí myopiou - krátkozrakosťou. Od 8 mesiacov nosí okuliare – šestky  dioptrie, podstúpila 2 operácie očí- skleroplastiku.

V jednom roku jej diagnostikovali DMO-spasticka diparéza. Ťažko sa tomu verilo, keď od 2 mesiacov sme pravidelne cvičili Vojtovu metódu 3-4xdenne,2xtyž.sme navštevovali a navštevujeme Detské rehabilitačné centrum v Nitre. Súkromne sme chodili cvičiť Vojtu do Bratislavy a Trnavy, ale nakoľko je už veľká a silná, ťažko ju bolo udržať, tak sme to museli ukončiť a postupne prechádzame na Bobath terapiu. Dva krát sme absolvovali pobyt v Dunajskej Lužnej, ale to nám k výrazným pokrokom nepomohlo. Veľmi radi by sme videli pokroky, keďže sedí len s oporou, snaží sa štvornožkovať, ale tiež len s pomocou. Ale snaží sa, to je pre nás prvoradé! Aj vďaka opakovaným pobytom v súkromných rehabilitačných centrách, či už v Renone, kde sa nám podarilo dostať 4x a to vďaka pomoci rodiny, nadáciám a dobrým ľudom, ktorí sa ešte vždy nájdu. Dva krát sme absolvovali pobyt v maďarskej Šoproni. Každý pobyt nám priniesol niečo nové, zlepšuje sa jemná a hrubá motorika, je vnímavejšia, ovláda pár slov, porozumie všetkému, čo sa jej pýtame.

Nakoľko sú pobyty finančne náročne, žiaľ na ďalšie nemáme financie, chceli by sme požiadať o Vašu pomoc.

 

Rodina Kalmancaiová dostala od o.z. POMOCNÍČEK finančnú hotovosť 250€, ktorú využije na rehabilitácie pre Ninku podľa ich uváženia. Držíme palce!

O nás

Pomôcť a podporiť zdravie a telesnú kultúru handicapovaných detí do 25 rokov s telesným, mentálnym, kombinovaným postihnutím a psycho-motorickým zaostávaním či spomaleným psycho-motorickým vývojom.

Dve percentá z dane na Pravda.sk2percentamale

Facebook Denné Centrum

Facebook Pomocníček o.z.

Kontakt

POMOCNÍČEK o.z.
Legionárska 1127/13
926 01  Sereď
Slovenská republika


Telefonické kontakty
Denné centrum: 0949 444 797
Ing. Michaela Miškolciová: 0905 233 467


E-mail
pomocnicek@pomocnicek.sk 

Ochrana osobných údajov