Zavolajte nám: 0905 233 467
Legionárska 1127/13, 926 01 Sereď, Slovenská republika

2014

Volám sa Alex Brešťanský. Narodil som sa 7.1.2011. Mal som prísť na svet až v marci, ale niečo sa stalo a ja som musel z bruška skôr.

Presne v 31. týždni. Moje telíčko bolo veľmi maličké, vážil som len 1530 g a meral 43 cm. Ale ja som veľký bojovník a rozhodol som sa, že sa nevzdám. Zápasil som s krvácaním do mozgu a nadmernou tvorbou mozgovo – miešneho toku, ktorý spôsobuje hydrocefalus. To sa našťastie včas zastavilo. Lekári hovorili mame a ockovi strašné veci. Vraj sa z toho nikdy nespamätám a nič zo mňa nebude. Prognóza znela- trvalé mentálne aj telesné postihnutie. 

Ale moji rodičia mi verili od samého začiatku. Ešte keď som bol v inkubátore, maminka mi pošepkala, že spolu zvládneme všetko a že im ešte ukážeme. A tak sme sa dali na boj. Keď som mal dva rôčky, diagnostikovali mi detskú mozgovú obrnu – kvadruparézu, teda postihnutie všetkých štyroch končatín. Mám akrálny hypertonus a centrálny hypotonus. V preklade to znamená vysoké svalové napätie končatín a naopak nízke svalové napätie trupu. Preto nedokážem ovládať svoje telíčko tak, ako by som chcel. Ešte neviem sám sedieť, ručičky mám nemotorné, nerozprávam a o chodení zatiaľ len snívam. Mentálne postihnutie sa našťastie nepotvrdilo. Mama hovorí, že som jej múdra hlavička. Všetko vnímam a som veľmi zvedavý. Vraj mám v očiach nezbedné iskričky a začínam byť veľký lapaj, ktorý presne vie, čo chce. Držte mi palce! Je to dlhá a náročná cesta, ale ja viem, že ju zvládnem.

Alexík dostal od o.z. POMOCNÍČEK finančný dar vo výške 1034€ ako podiel z predaja charitatívneho kalendára „Malí-veľkí bojovníci“.

O nás

Pomôcť a podporiť zdravie a telesnú kultúru handicapovaných detí do 25 rokov s telesným, mentálnym, kombinovaným postihnutím a psycho-motorickým zaostávaním či spomaleným psycho-motorickým vývojom.

Dve percentá z dane na Pravda.sk2percentamale

Facebook Denné Centrum

Facebook Pomocníček o.z.

Kontakt

POMOCNÍČEK o.z.
Legionárska 1127/13
926 01  Sereď
Slovenská republika


Telefonické kontakty
Denné centrum: 0949 444 797
Ing. Michaela Miškolciová: 0905 233 467


E-mail
pomocnicek@pomocnicek.sk 

Ochrana osobných údajov