Zavolajte nám: 0905 233 467
Legionárska 1127/13, 926 01 Sereď, Slovenská republika

2014

Sme rodina s tromi deťmi (14,9,8), z ktorých najmladšia Adelka sa narodila predčasne v 27.t.t. V dôsledku tohto predčasného pôrodu a komplikácii, ktoré nastali, sme si vyslúžili do vienka diagnózu DMO.

Tak sme sa dali na neľahkú cestu v boji s osudom. Od narodenia sme začali poctivo 4x denne cvičiť Vojtovou metódou a postupne sme k tomu pridávali špeciálne plávanie, hipoterapiu, canisterapiu,... Už asi 5 rokov cvičíme rôzne posilňovacie cviky v rôznych zariadeniach. Máme za sebou aj jeden pobyt v Adeli medical centre v Piešťanoch, uplynulý rok sme zvládli 7 rehabilitačných projektov v zariadení Svetielko a okrem toho máme za sebou 4 TheraSuit cvičenia. Popri bežnom chode rodiny sa snažíme utiahnuť hradenie týchto cvičení. Avšak z vlastných zdrojov to nie je možné zvládnuť. Adelka má telesný hendikep (je vozičkárka a pri všetkých činnostiach potrebuje pomoc) a tým pádom je mojim príjmom opatrovateľský príspevok 270,- eur. Manžel je bežný zamestnanec. Adelka sa práve vrátila z operácie Ulzibat v Kladne. Týmto sa jej otvárajú nové možnosti v napredovaní. Ale keďže tento zákrok nám zdravotná poisťovňa nehradila, naše finančné možnosti sa vyčerpali. Išlo o sumu 2.500,- eur, s ktorou nám pomohli aj známi a rodina. Ale o nič menej dôležitá je následná rehabilitácia. Preto Vás chcem poprosiť o pomoc pri jej financovaní, pokiaľ je to možné. Držím vám palce a prajem vám veľa síl a optimizmu v riadení tohto občianskeho združenia. Prosíme o podporu na rehabilitácie. V našom meste je zriadené rehabilitačné zariadenie, v ktorom sa cvičí terapiou TheraSuit, vďaka ktorej deti robia úžasné pokroky. Tým, že sme potrebovali uhradiť operačný zákrok, je pre nás nereálne pri troch deťoch a jednom plate zvládnuť úhradu tohto cvičenia, napriek tomu, že by to Adelke veľmi pomohlo. Preto Vás prosíme o pomoc.

Adelka dostala od o.z. POMOCNÍČEK finančný dar vo výške 500€.

O nás

Pomôcť a podporiť zdravie a telesnú kultúru handicapovaných detí do 25 rokov s telesným, mentálnym, kombinovaným postihnutím a psycho-motorickým zaostávaním či spomaleným psycho-motorickým vývojom.

Dve percentá z dane na Pravda.sk2percentamale

Facebook Denné Centrum

Facebook Pomocníček o.z.

Kontakt

POMOCNÍČEK o.z.
Legionárska 1127/13
926 01  Sereď
Slovenská republika


Telefonické kontakty
Denné centrum: 0949 444 797
Ing. Michaela Miškolciová: 0905 233 467


E-mail
pomocnicek@pomocnicek.sk 

Ochrana osobných údajov