Zavolajte nám: 0905 233 467
Legionárska 1127/13, 926 01 Sereď, Slovenská republika

2015

Som slobodná mamička Dominika Horníka, ktorý sa narodil v 30. týždni (1590g a 40cm).

Mesiac naberal silu v inkubátore na bratislavských Kramároch, kde sa zistilo, že má problémy s obličkami. Ihneď ako nabral na váhe, preložili ho na oddelenie patologických novorodencov, kde tiež ležal mesiac, kým sa nenašli vhodné lieky na základe ktorých by nás mohli prepustiť domov – našli sa a užíva ich dodnes. Pri sone mozgu sa preukázalo značné poškodenie a diagnóza znie DMO (Detská mozgová obrna) - spastická kvadruparéza, pre každého to bol šok, nakoľko nemal žiadne iné komplikácie a ani nebol oživovaný. Ku všetkému sa pridružila aj epilepsia.

Dnes má Dominik päť rôčkov a snaží sa napredovať. Detičky v jeho veku sa hrajú so svojimi rovesníkmi, behajú za loptou a šantia sa, u Domka je to iné, každý deň má svoje povinnosti, celý jeho život sa točí okolo rehabilitácií a špeciálnych pedagógov. Dnes môžem povedať, že naša snaha a láska prináša vytúžené ovocie. Dominko už pár sekúnd posedí, aj keď naozaj iba pár, no pre nás to je veľký úspech, žiaľ ešte sa neplazí, ale verím že správnou rehabilitáciou a nekonečnou láskou toto všetko dosiahneme a jedného dňa sa postaví na nôžky, urobí prvý krok a povie slovko „mama“.

Rehabilitačné pomôcky a pobyty sú veľmi nákladné a pre Domka nevyhnutné, preto by som vás touto cestou rada poprosila o pomoc. Pravidelne navštevujeme rehabilitácie v Šamoríne – NEURINO, kde detičky cvičia Bobatha, v maďarskom mestečku Šoproň, kde sa deťom okrem rehabilitácii aplikuje predovšetkým špeciálny magnet- TMS (Transakriálna magnetická stimulácia). Vďaka nim stále zlepšuje Dominikove vnímanie, spolupracuje pri rehabilitácii a sleduje všetko vôkol seba. Okrem toho navštevujeme 1x týždenne hipoterapiu, 2x týždenne muzikoterapiu a 1x mesačne kraniosakralnu biodynamiku.

Všetky tieto pobyty a procedúry sú finančne veľmi nákladné. Preto sa na vás obraciam s prosbou o pomoc pre môjho milovaného synčeka.

 

Dominik dostal od o.z. POMOCNÍČEK finančný dar vo výške 1034€ ako podiel z predaja charitatívneho kalendára „Malí-veľkí bojovníci“.

O nás

Pomôcť a podporiť zdravie a telesnú kultúru handicapovaných detí do 25 rokov s telesným, mentálnym, kombinovaným postihnutím a psycho-motorickým zaostávaním či spomaleným psycho-motorickým vývojom.

Dve percentá z dane na Pravda.sk2percentamale

Facebook Denné Centrum

Facebook Pomocníček o.z.

Kontakt

POMOCNÍČEK o.z.
Legionárska 1127/13
926 01  Sereď
Slovenská republika


Telefonické kontakty
Denné centrum: 0949 444 797
Ing. Michaela Miškolciová: 0905 233 467


E-mail
pomocnicek@pomocnicek.sk 

Ochrana osobných údajov