Zavolajte nám: 0905 233 467
Legionárska 1127/13, 926 01 Sereď, Slovenská republika

2016

Elliska Meszárošová

1Elliska Meszárošová

Elliska prišla na svet 7. januára. V tom momente som bola najšťastnejšou ženou na svete. No dni ktoré mali byť plné radosti sa zmenili na starosti

Čítať ďalej: .. 

DSS Jahodná

DSS Pastuchov2

Domov sociálnych služieb pre deti a dospelých Jahodná, prostredníctvom svojich služieb, zabezpečuje pre deti a dospelých s mentálnym postihom v kombinácii s inými postihnutiami  život, ktorý sa maximálnou mierou približuje k životnému štandardu bežnej populácie mimo zariadenia s prihliadnutím na  individuálne potreby.

Čítať ďalej: .. 

Michael Varga

2Michael Varga

Náš syn Miško sa narodil týždeň po termíne spontánnym pôrodom. Pôrod bol bez komplikácií, narodil sa zdravý, teda aspoň to tak vyzeralo.

Čítať ďalej: .. 

Filip Kosár

Filip Kosár

Som mamina troch detí, ktoré vychovávam sama. Filipko sa narodil v termíne, ale už mal poškodený mozog v dôsledku nedostatku kyslíka. V piatom mesiaci mu stanovili diagnózu DMO -  hemiparéza ľavej strany. Bol vytúžené tretie bábätko, na ktoré sa tešili aj jeho dvaja bratia.

Čítať ďalej: .. 

Dominik Oravec

3Dominik Oravec

Som matkou 17-ročného zdravotne ťažko postihnutého syna Dominika, ktorého diagnóza je Detská mozgová obrna - kvadrupastická forma (postih všetkých štyroch končatín), psychomotorická retardácia a časom sa pridružili i iné ortopedické a očné diagnózy.

Čítať ďalej: .. 

Natália Majerová

Natalia Majerová

Natálka sa narodila ako druhé vytúžené dieťa a zdalo sa, že z nej vyrastie zdravé dieťa. Všetko sa zmenilo, keď po roku jej diagnostikovali DMO - detskú mozgovú obrnu, spastická forma -kvadruparéza. Vtedy sa nám život zmenil na ruby a nevedeli sme, čo ďalej.

Čítať ďalej: .. 

Terezka Majerníková

4Terezka Majerníková

Terezka je 14-ročné veselé dievčatko. Náš príbeh je už dlhý. Narodila sa maličká, bola v inkubátore. Ako 3-týždňová bola operovaná na srdiečko. Postupne sa nám pridružovali ďalšie diagnózy

Čítať ďalej: .. 

Nela Šebestová

Nela Šebestová

Moja dcérka sa narodila s diagnózou Prader Willy syndróm, čo jej zistili asi mesiac po narodení a hneď nám začal kolotoč nekonečných vyšetrení, rehabilitácii a čo je pre mňa ako matku najhoršie je neustála kontrola Nelky a jej chuti do jedla. Máme 2 roky a začína sa to prejavovať. Neustále by jedla a je to nekontrolovateľné v jej hlavičke.

Čítať ďalej: .. 

Maximilián Kolesár

5Maximilián Kolesár

Maximilián Kolesár sa narodil v 27. týždni tehotenstva. V dôsledku predčasného narodenia došlo k zakrvácaniu mozgu, následný hydrocefalus IV. stupňa. Neskôr diagnóza DMO.

Čítať ďalej: .. 

Sofia Janotová

Sofia Janotová

Že tehotenstvo je krásna vec už viem a za tým si stojím.  Ako aj to, že príchodom dieťatka sa život ženy a muža zmení o 180 stupňov. Len nepripúšťala som si, že to môže byť zmena, ktorá z dvojice, ktorá sa miluje a teší na svoje "zdravé" dieťa sa stane, dvojica bezmocných ľudí s chorým dieťatkom.

Čítať ďalej: .. 

Adam Kačmarčík

Adam Kačmarčík2

Diagnóza môjho ročného syna Adamka je detská mozgová obrna ( CTP, trupová hypotónia a spastické končatiny). Celé moje tehotenstvo prebiehalo ukážkovo.obrý deň! Som mamkou štyroch detí, dve z nich sú ZŤP. Najstarší syn trpí hypotyreózou a ťažkou reumou. Mladší syn trpí hypotyreózou a hypertenziou. Tretí synček Šimonko sa narodil ZŤP.

Čítať ďalej: .. 

Šimon Henček

Šimon Henček

Náš synček sa narodil po bezproblémovom tehotenstve 26.12.2012 ako zdravý chlapček. O žiadnych zdravotných ťažkostiach sme netušili do 4. mesiaca, kedy jeho telíčko náhle prepadli epileptické záchvaty. Diagnóza Lisencefália - hladký mozog bez závitov je dôvodom epilepsie, hypotónie a oneskoreného vývoja. 

Čítať ďalej: .. 

Šimon Michalec

simon michalec

Dobrý deň! Som mamkou štyroch detí, dve z nich sú ZŤP. Najstarší syn trpí hypotyreózou a ťažkou reumou. Mladší syn trpí hypotyreózou a hypertenziou. Tretí synček Šimonko sa narodil ZŤP.

Čítať ďalej: .. 

Šimon Chlpatý

Šimon chlpatý

Šimon je z dvojičiek, má 14 rokov, DMO a je na vozíku. Od malička som s ním cvičila Vojtovu metódu, rehabilitujeme, chodíme na dostupné rehabilitačné pobyty.

Čítať ďalej: .. 

ZSS KREATÍV Klasov

DSS Pastuchov2

„KREATÍV“, Zariadenie sociálnych služieb v Klasove je zariadenie v zriaďovateľskej pôsobnosti Nitrianskeho samosprávneho kraja a má právnu subjektivitu. Nachádza sa  v strede obce Klasov v krásnom prostredí pamiatkovo chráneného parku.

Čítať ďalej: .. 

Alexík Brešťanský

Alexík

Alexík sa narodil 7.januára 2011. Prišiel na svet príliš skoro, v 31. týždni. A tu sa začína jeho nevšedný príbeh. Náš príbeh.

Čítať ďalej: .. 

O nás

Pomôcť a podporiť zdravie a telesnú kultúru handicapovaných detí do 25 rokov s telesným, mentálnym, kombinovaným postihnutím a psycho-motorickým zaostávaním či spomaleným psycho-motorickým vývojom.

Dve percentá z dane na Pravda.sk2percentamale

Facebook Denné Centrum

Facebook Pomocníček o.z.

Kontakt

POMOCNÍČEK o.z.
Legionárska 1127/13
926 01  Sereď
Slovenská republika


Telefonické kontakty
Denné centrum: 0949 444 797
Ing. Michaela Miškolciová: 0905 233 467


E-mail
pomocnicek@pomocnicek.sk 

Ochrana osobných údajov