Zavolajte nám: 0905 233 467
Legionárska 1127/13, 926 01 Sereď, Slovenská republika

2016

Šimon Henček

Náš synček sa narodil po bezproblémovom tehotenstve 26.12.2012 ako zdravý chlapček. O žiadnych zdravotných ťažkostiach sme netušili do 4. mesiaca, kedy jeho telíčko náhle prepadli epileptické záchvaty. Diagnóza Lisencefália - hladký mozog bez závitov je dôvodom epilepsie, hypotónie a oneskoreného vývoja. 

Dodnes nepoznáme jej príčinu, avšak napriek neprajným prognózam a budúcnosti plnej otáznikov Šimonko statočne bojuje so svojím osudom... Priebeh dňa nášho malého bojovníka sa výrazne odlišuje od režimu detičiek v jeho veku... Farbičky, hru v pieskovisku, či kopanie do lopty vystriedali pravidelné návštevy lekárov, náročné cvičenie a neustále rozvíjanie zmyslov a motoriky. Za posledný rok však vďaka svojmu úsiliu a našej odhodlanosti spravil neuveriteľné pokroky. Pravidelne navštevujeme centrum Svetielko v Prešove, kde mu po terapii TheraSuit v špeciálnom obleku spevnelo telíčko a začal sám sedieť s oporou rúk. Táto terapia sa krásne dopĺňa s cvičením Bobath konceptu v Košiciach. Práve tu sa Šimonko naučil krásne opierať o rúčky, udrží nimi sám fľašu a začal ich používať pri hre. Taktiež raz týždenne chodíme na hipoterapiu, ktorú Šimonko zbožňuje, tak ako aj vírivý bazén a príjemné masáže. Cena každej terapie sa žiaľ navyšuje z dôvodu, že za nimi musíme cestovať.

Naša finančná situácia nám nijako nedovolí zabezpečiť bez pomoci dobrých ľudí intenzívne rehabilitačné pobyty pre Šimonka, a preto na Vás obrátili so žiadosťou o pomoc pri tomto náročnom financovaní. Finančná pomoc od Vás by nám dala navyše tak potrebnú silu, energiu a nádej bojovať za jeho úspechy zo všetkých síl naďalej. Síce si toto všetko vyžaduje veľmi veľa energie, času a nemálo peňazí, vidíme v tom obrovský zmysel, neuveriteľne sa tešíme z každej maličkosti a vieme, že to všetko je pre nášho synčeka prospešné.

S obrovskou vďakou a úctou za akúkoľvek pomoc Šimonkovi rodičia Patrícia Susová a Marek Henček

Šimonko dostal od občianskeho združenia POMOCNÍČEK finančný dar vo výške 900€.

O nás

Pomôcť a podporiť zdravie a telesnú kultúru handicapovaných detí do 25 rokov s telesným, mentálnym, kombinovaným postihnutím a psycho-motorickým zaostávaním či spomaleným psycho-motorickým vývojom.

Dve percentá z dane na Pravda.sk2percentamale

Facebook Denné Centrum

Facebook Pomocníček o.z.

Kontakt

POMOCNÍČEK o.z.
Legionárska 1127/13
926 01  Sereď
Slovenská republika


Telefonické kontakty
Denné centrum: 0949 444 797
Ing. Michaela Miškolciová: 0905 233 467


E-mail
pomocnicek@pomocnicek.sk 

Ochrana osobných údajov