Zavolajte nám: 0905 233 467
Legionárska 1127/13, 926 01 Sereď, Slovenská republika

2016

Adam Kačmarčík2

Diagnóza môjho ročného syna Adamka je detská mozgová obrna ( CTP, trupová hypotónia a spastické končatiny). Celé moje tehotenstvo prebiehalo ukážkovo.obrý deň! Som mamkou štyroch detí, dve z nich sú ZŤP. Najstarší syn trpí hypotyreózou a ťažkou reumou. Mladší syn trpí hypotyreózou a hypertenziou. Tretí synček Šimonko sa narodil ZŤP.

Jeho základná diagnóza je Downov syndróm. Okrem toho má ešte deväť ďalších diagnóz, z toho mnohé sú vážne. Má operované srdiečko aj očká. Je imobilný. Momentálne

Veľmi sme sa tešili na naše prvé dieťa a ani vo sne nás nenapadlo, že sa môže pri pôrode niečo stať. Kontrakcie mi začali v 41 tt. Vraj všetko prebiehalo v poriadku, no ja som mala zlý pocit, že sa niečo deje, ale nik ma v nemocnici nepočúval. Pôrod trval 24 hodín. Počas pôrodu došlo k viacerým prešľapom zo strany nemocnice. Nakoniec museli Adamka vyťahovať v poslednej chvíli kliešťami. Jednou nohou už nebol medzi nami, bol 5 minút neodkysličený, dýchal až po 10-tich minútach. Mal vpáčenú lebku 2,5 mm do mozgu a následne sa mu tam vytvorila krvná zrazenina, aby toho nebolo málo vdýchol plodovú vodu, ktorá už bola v rozklade. Po dvoch hodinách po pôrode ho museli previesť do Popradskej nemocnice na Jisku, pretože mu začalo vynechávať dýchanie a začal kŕčovať. Lekári mu nedávali veľké nádeje. Adamko je ale veľký bojovník a na prekvapenie lekárov sme sa dostali z nemocnice už po 3 týždňoch.

S Adamkom absolvujeme rôzne rehabilitácie, chodievame k najlepším špecialistom a poctivo „makáme“. Každý lekár, ktorý ho vidí prvý krát a pred tým si prečíta jeho lekársku správu je v úžase v akom je relatívne dobrom stave, pretože po takýchto pôrodoch je 95% detí mentálne na tom veľmi zle, sú na liekoch a mávajú epileptické záchvaty.

Momentálne sme sa dostali do ťažkej finančnej situácie a nemáme prostriedky na to, aby sme mohli všetky terapie a návštevy lekárov absolvovať. Sme mladá rodina, po zaplatení nájmu, bežných výdavkov na stravu, pôžičky, benzínu nám nezostáva na všetky rehabilitácie. Chceme hlavne absolvovať rehabilitačný pobyt v Adeli - centre v Piešťanoch, pretože prvý pobyt Adamkovi výrazne pomohol. Dokáže sám chvíľu sedieť s oporou o ruky a udrží sa na štyroch čo do vtedy nevedel, snaží sa aj štvornožkovať a samozrejme ho to posunulo aj mentálne.

Adamkovi sme mohli darovať finančný dar vo výške 600€ vďaka firme Mondelez.

O nás

Pomôcť a podporiť zdravie a telesnú kultúru handicapovaných detí do 25 rokov s telesným, mentálnym, kombinovaným postihnutím a psycho-motorickým zaostávaním či spomaleným psycho-motorickým vývojom.

Dve percentá z dane na Pravda.sk2percentamale

Facebook Denné Centrum

Facebook Pomocníček o.z.

Kontakt

POMOCNÍČEK o.z.
Legionárska 1127/13
926 01  Sereď
Slovenská republika


Telefonické kontakty
Denné centrum: 0949 444 797
Ing. Michaela Miškolciová: 0905 233 467


E-mail
pomocnicek@pomocnicek.sk 

Ochrana osobných údajov