Zavolajte nám: 0905 233 467
Legionárska 1127/13, 926 01 Sereď, Slovenská republika

2017

Gregorko Puczok

Gregorko

Gregorko sa narodil predčasne a následné krvácanie do mozgu zanechalo na jeho zdraví nemalé následky: detská mozgová obrna – spastická kvadruparéza, axiálna hypotónia, poškodený zrak. Sedieť dokáže len s oporou, nevie samostatne stáť, ani chodiť.

Čítať ďalej: .. 

Teo Dominik

Teuško

Teo sa narodil predčasne v 36. týždni sekciou pre bradykardiu srdca. Je to naše jediné dieťa. Celé tehotenstvo bolo náročné a referovalo k tomu, že asi niečo nebude v poriadku, takže sme si ho žiaľ ani nemohli užiť. Ale stále sme dúfali, že to bude v poriadku.

Čítať ďalej: .. 

Samko Blažek

Samko

Samko trpí vrodenou vývojovou chybou mozgu s názvom Lisencefália. Narodil sa ako zdravé bábätko. Tešili sme sa, že máme krásneho a zdravého synčeka no len pár týždňov. Začali sme pozorovať, že Samko málo vníma, pozerá len na jednu stranu a nezaujíma sa o hračky, neudrží hlavičku.

Čítať ďalej: .. 

Sebastianko Sabol

Sebastianko2

Sebastianko bol v brušku úplne zdravý chlapček, až kým sa nečakane narodil v 6.mesiaci. Ešte nebol pripravený na tento svet a preto 10 mesiacov bojoval o svoj život v nemocnici. Dodnes bojuje s mnohými ťažkosťami už doma.

Čítať ďalej: .. 

Melliska Kosíková

Melisska2

Melisska je po 17-tich rokoch druhé narodené dieťa. Narodila sa v januári 2013. Bola pokojné bábätko, avšak málo plačúce, čo nám v tom čase neprišlo nijak podozrivé. V piatom mesiaci života sme po prvýkrát navštívili neurologické oddelenie z dôvodu slabého zdvíhania hlavičky.

Čítať ďalej: .. 

Vladko Slamka

Vladko

Volám sa Vladko a mám 7 rokov. Ostatní moji rovesníci už behajú za loptou, hrajú sa s autíčkami, vozia sa na odrážadlach, papkajú sami, nemajú plienočky a hlavne rozprávajú. Ja z toho nerobím nič, v mojej hlavičke sa udialo niečo, čo mi nedovolí chápať veci tak, ako ich chápu ostatné deti v mojom veku.

Čítať ďalej: .. 

Alexík Brešťanský

Alexík2

Alexík sa narodil 7.januára 2011. Prišiel na svet príliš skoro, v 31. týždni. A tu sa začína jeho nevšedný príbeh. Náš príbeh. Bol to taký malý batôžtek, vážil len 1530 g. Ale i keď som sa v prvé dni mohla na neho pozerať len cez sklo inkubátora, cítila som z neho ohromnú silu. Chcel žiť.

Čítať ďalej: .. 

Sofia a Alex Kalaninoví

Sofia Alex

Som matkou dvojičiek Sofie a Alexa. Narodili sa 13.02.2015, predčasne v 7. mesiaci. Po narodení bol ich stav veľmi vážny. V nemocnici sme strávili päť a pol týždňa.

Čítať ďalej: .. 

Lucka Čurgalyová

Lucka2

Lucka sa narodila v termíne s pôrodnou hmotnosťou 4030g ako naše tretie dieťa. Problémy nastali už pri pôrode. Lucka nedýchala, museli ju oživovať. Na druhý deň sa objavili prvé záchvaty a lekári začali s rôznymi vyšetreniami. Vyslovili podozrenie na metabolickú poruchu.

Čítať ďalej: .. 

Vivien Adamíková

Vivien

Moja dcérka Vivien sa narodila predčasne v 35. týždni 11.03.2014 a vážila iba 1 700g. Narodila sa s početnými diagnózami, ktoré sa časom pridružovali. Hlavnou diagnózou bola kardiomyopatia (zväčšená ľavá komora srdiečka).

Čítať ďalej: .. 

Emka Mikulec

Emka2

Emka sa narodila v termíne bez komplikácii ako zdravé dieťa, v jej 2. týždni sme začali pozorovať trhanie nôžky a neskôr rúčky pri únave. Neskôr intenzita zášklbov končatín zosilnela a tieto stavy boli u nej popísané ako epileptické záchvaty, ktoré má kedykoľvek v priebehu dňa, ako aj v spánku.

Čítať ďalej: .. 

Miriamka Donovalová

Miriamka

Naša 7- ročná dcérka Miriamka po krvácaní do mozgu pri pôrode a následnom oživovaní, má diagnostikovanú detskú mozgovú obrnu a sekundárnu epilepsiu.

Čítať ďalej: .. 

O nás

Pomôcť a podporiť zdravie a telesnú kultúru handicapovaných detí do 25 rokov s telesným, mentálnym, kombinovaným postihnutím a psycho-motorickým zaostávaním či spomaleným psycho-motorickým vývojom.

Dve percentá z dane na Pravda.sk2percentamale

Facebook Denné Centrum

Facebook Pomocníček o.z.

Kontakt

POMOCNÍČEK o.z.
Legionárska 1127/13
926 01  Sereď
Slovenská republika


Telefonické kontakty
Denné centrum: 0949 444 797
Ing. Michaela Miškolciová: 0905 233 467


E-mail
pomocnicek@pomocnicek.sk 

Ochrana osobných údajov