Zavolajte nám: 0905 233 467
Legionárska 1127/13, 926 01 Sereď, Slovenská republika

2017

Vivien

Moja dcérka Vivien sa narodila predčasne v 35. týždni 11.03.2014 a vážila iba 1 700g. Narodila sa s početnými diagnózami, ktoré sa časom pridružovali. Hlavnou diagnózou bola kardiomyopatia (zväčšená ľavá komora srdiečka).

Aby sa jej uľahčilo dýchanie, musela ísť na operáciu srdiečka, keď mala 6 týždňov, ale tým sa problémy neskončili, práve naopak. Zistili sme, že má kyfózu hrudníkovej oblasti, nereaguje očkami, bola anemická a k tomu všetkému hypotónia. Keď nás opakovane hospitalizovali, v nemocnici na Kramároch nám oznámili, že má epilepsiu a napokon v Januári 2015 sme museli ísť na metabolické vyšetrenie do Prahy, keďže lekári mali podozrenie na metabolickú poruchu mitochondrií, ktorá sa nakoniec bohužiaľ potvrdila. Lekári to pomenovali " Najhoršie z najhoršieho". Je to choroba, ktorá je neliečiteľná, pretože jej výskum je len tzv. v plienkach a vlastne neexistujú na ňu žiadne lieky, len podporné vitamíny. 

Ďalšia diagnóza nám pribudla v Januári 2016 a tou je štítna žľaza. Vivinka nechodí, nesedká, nerozpráva, nesmeje sa a do dnešného dňa nevieme, či vidí, keďže očkami nereaguje, ba dokonca ani neplače. Napriek všetkým diagnózam je bojovník a bojujeme spolu bez jej otca už necelé 3 roky.

Napriek tomu, čo tvrdia lekári, verím svojej dcérke, že sa raz posadí a že možno bude aj chodiť. Rehabilitujem ju pravidelne doma, ale keďže nemám dostatok finančných prostriedkov na to, aby som mohla s ňou chodiť do kúpeľov alebo rehabilitačných centier, nemôžem jej pomôcť tak, ako by som chcela. Chcem, aby mala všetko, to, čo jej pomôže skvalitniť život. A jednou zo zdravotných pomôcok, ktoré dcérka potrebuje a dokáže jej zlepšiť život, je špeciálny kočiar, na ktorý musíme doplatiť 310 Euro. Ja sama som na invalidnom dôchodku, keďže som prekonala leukémiu a následkom liečby mi museli meniť oba bedrové kĺby a aj ľavý ramenný. v januári tohto roku som podstúpila ďalšiu operáciu ramenného kĺbu.

Je veľmi pre mňa ťažké sa vyrovnávať s Vivinkinou chorobou ale taktiež je pre mňa ťažké zvládať všetko či už finančne, psychicky ale aj fyzicky. Vďaka mojej rodine to zvládame statočne. S Vivinkou sme si toho už prešli veľa, či už hospitalizácie v nemocnici, alebo neúspešné ukončenia rehabilitačných pobytov kvôli zhoršenému zdravotnému stavu, alebo neplatenie výživného zo strany jej otca, ktorý o ňu v žiadnom smere nejaví záujem a nepomáha nám, súdne konania, nespočetne veľa prebdených nocí, ale i napriek tomu, je to moja bojovníčka a spolu sa snažíme robiť pokroky.

Touto cestou by som chcela poprosiť občianske združenie Pomocníček o finančný príspevok na doplatenie špeciálneho kočíka Mewa vrátane jedálenského pultíka. Za mňa i za moju dcérku veľmi pekne ďakujeme.

Vivienka dostala finančný dar vo výške 500€, a to vďaka výťažku z vianočných trhov v trnavskom Peugeote (PCA Slovakia, s.r.o.).

 

 

 

 

 

O nás

Pomôcť a podporiť zdravie a telesnú kultúru handicapovaných detí do 25 rokov s telesným, mentálnym, kombinovaným postihnutím a psycho-motorickým zaostávaním či spomaleným psycho-motorickým vývojom.

Dve percentá z dane na Pravda.sk2percentamale

Facebook Denné Centrum

Facebook Pomocníček o.z.

Kontakt

POMOCNÍČEK o.z.
Legionárska 1127/13
926 01  Sereď
Slovenská republika


Telefonické kontakty
Denné centrum: 0949 444 797
Ing. Michaela Miškolciová: 0905 233 467


E-mail
pomocnicek@pomocnicek.sk 

Ochrana osobných údajov