Zavolajte nám: 0905 233 467
Legionárska 1127/13, 926 01 Sereď, Slovenská republika

2017

Sofia Alex

Som matkou dvojičiek Sofie a Alexa. Narodili sa 13.02.2015, predčasne v 7. mesiaci. Po narodení bol ich stav veľmi vážny. V nemocnici sme strávili päť a pol týždňa.

Deti boli umiestnené v inkubátoroch na umelej pľúcnej ventilácií. Ich doposiaľ stanovená diagnóza je Centrálna tonusová a koordinačná porucha.Nakoľko bola Sofinka oživovaná, sa u nej prejavujú nezrelosti mozgu a je spastická. Po návrate domov sme začali pravidelne cvičiť Vojtovu metódu a navštevovať rehabilitačné zariadenia.

Aj napriek všetkému môjmu úsiliu, ich vývoj napreduje veľmi pomaly. Sú vo veku 2 rokov, Alex už sám posedí, štvornožkuje. Sofia nesedí a sama sa nedokáže pretočiť ani len na bok. Na svoj vek sú dosť pozadu vo svojom vývine. Ich zdravotný stav sa môže zlepšiť jedine kvalitnou a odbornou rehabilitáciou. Zariadenia, ktoré takúto pomoc ponúkajú sú finančne veľmi náročné. Keďže som ostala na deti sama, priateľ má opustil keď mali deti 5 mesiacov, nedokážem zaplatiť tieto rehabilitácie pre deti. Preto som sa rozhodla takto požiadať o pomoc. Moje deti sú pre mňa všetko a veľmi mi záleží, aby ich zdravotný stav bol v poriadku.

Prosím o finančnú pomoc na rehabilitácie a náklady s tým spojené.

Sofinka a Alex dostali finančný dar vo výške 500€ vďaka rodine Hanusovej a nášmu združeniu.

 

 

 

 

 

 

O nás

Pomôcť a podporiť zdravie a telesnú kultúru handicapovaných detí do 25 rokov s telesným, mentálnym, kombinovaným postihnutím a psycho-motorickým zaostávaním či spomaleným psycho-motorickým vývojom.

Dve percentá z dane na Pravda.sk2percentamale

Facebook Denné Centrum

Facebook Pomocníček o.z.

Kontakt

POMOCNÍČEK o.z.
Legionárska 1127/13
926 01  Sereď
Slovenská republika


Telefonické kontakty
Denné centrum: 0949 444 797
Ing. Michaela Miškolciová: 0905 233 467


E-mail
pomocnicek@pomocnicek.sk 

Ochrana osobných údajov