Zavolajte nám: 0905 233 467
Legionárska 1127/13, 926 01 Sereď, Slovenská republika

2017

Teuško

Teo sa narodil predčasne v 36. týždni sekciou pre bradykardiu srdca. Je to naše jediné dieťa. Celé tehotenstvo bolo náročné a referovalo k tomu, že asi niečo nebude v poriadku, takže sme si ho žiaľ ani nemohli užiť. Ale stále sme dúfali, že to bude v poriadku.

Opak bol pravdou a po narodení sa ukázalo, že je na tom oveľa horšie ako sme počas tehotenstva tušili. V nemocnici sme strávili 2,5 mesiaca po narodení – v Detskom kardiocentre a na Oddelení patologických novorodencov. Vrodené vývojové vady sa postupne ukazovali pri vyšetreniach jednotlivých orgánov a ich zoznam sa stále rozširoval.
Teo má teraz 4 a pol roka. Jeho celková diagnóza bola stanovená len klinicky ako Coffin-Siris syndróm, ktorý má cca 180 prípadov celosvetovo, tu v okolí nikto. Z genetického testu však vyšli tieto gény negatívne a nevedia nám povedať, čo je v skutočnosti jeho diagnóza. Okrem výrazného psychomotorického zaostávania má: vrodenú vývojovú chybu mozgu – kompletnú agenézu corpus callosum, mikrocefáliu, epilepsiu, chronickú obličkovú insuficienciu III. stupňa, ťažký hypotonický syndróm, asymetriu tela a tváre, zle vyvinuté prsty a nechty (typické pre Coffin-Siris syndróm), ťažkú poruchu sluchu a viaceré faciálne znaky.

Teo najviac miluje hudbu a rozprávky, aplikácie v iPade, knižky. Zo zvieratiek má najradšej tigra, mačičku a zajačika. Z muzikoterapeutických nástrojov rotujúce vlny a lýru. Absolvujeme pravidelné rehabilitačné pobyty, muzikoterapiu a hipoterapiu. Teuško je náš anjelik, Micušik najdrahší. Obrovská láska, ktorú k nemu cítime, sa ani nedá zachytiť písomne…

   

Teo bol v projekte charitatívny kalendár „Malí – veľkí umelci s Danielom Hevierom“ vďaka snahe maminky a vďaka predaju kalendárov našim združením obdarovaný sumou 1.228,50€.

 

 

 

 

 

O nás

Pomôcť a podporiť zdravie a telesnú kultúru handicapovaných detí do 25 rokov s telesným, mentálnym, kombinovaným postihnutím a psycho-motorickým zaostávaním či spomaleným psycho-motorickým vývojom.

Dve percentá z dane na Pravda.sk2percentamale

Facebook Denné Centrum

Facebook Pomocníček o.z.

Kontakt

POMOCNÍČEK o.z.
Legionárska 1127/13
926 01  Sereď
Slovenská republika


Telefonické kontakty
Denné centrum: 0949 444 797
Ing. Michaela Miškolciová: 0905 233 467


E-mail
pomocnicek@pomocnicek.sk 

Ochrana osobných údajov