Zavolajte nám: 0905 233 467
Legionárska 1127/13, 926 01 Sereď, Slovenská republika

2017

Sebastianko2

Sebastianko bol v brušku úplne zdravý chlapček, až kým sa nečakane narodil v 6.mesiaci. Ešte nebol pripravený na tento svet a preto 10 mesiacov bojoval o svoj život v nemocnici. Dodnes bojuje s mnohými ťažkosťami už doma.

Sebastianko je ležiaci a nevidiaci chlapček, zatiaľ ešte samostatne nesedí a nepretáča sa, ale veľmi pekne sa opiera už o ručičky, keď kľačí na kolienkach. Zrak korigujeme pomocou kontaktných šošoviek s -10 dioptriami, a zrakovou stimuláciou pomocou špecialistov už 4roky, dúfame, že sa nám raz podarí znova prebudiť očká. Má poruchu spánku, takže veľa nenaspinkáme celá rodina.

Papá mixovanú stravu v lepších dňoch lyžičkou, v tých ťažších ešte pomocou fľašky. Po prechode na bezlepkovú diétu sa Sebastiánkov celkový zdravotný stav veľmi zlepšil, škoda že až v 3rôčkoch sme na to prišli. Po ťažkých 6 rokoch bojov po zdravotnej stránke sa konečne začal cítiť lepšie a začalo sa krajšie obdobie. Začal sa nám trošilinku zlepšovať aj po mentálnej stránke.

Pomocou pracovníkov z Rannej starostlivosti sme začali so zrakovou terapiou skôr, ale mal neustále bolesti, z ktorých sme mu nevedeli pomôcť, a nevedel sa sústrediť na prácu a nenapredoval ako by sme chceli. Teraz Sebík navštevuje 1krát týždenne špeciálnu základnú školu kde sa veľmi teší keď sa hrá s pani učiteľkou a počuje iné deti okolo. Pekne pracuje aj so špeciálnou terapeutkou v Dennom Centre POMOCNÍČEK, pracujú tu spolu na zrakovej, hmatovej aj sluchovej terapii. Zároveň sa učíme aj my rodičia, ako s ním pracovať. Sebastiánko od narodenia musel rehabilitovať rôznymi metódami.

Keď bol ešte bábätko cvičili sme Vojtovu metódu, ale časom sa ukázala nedostatočná, tak sme prešli na klasickú rehabilitáciu. Absolvovali sme v Maďarsku intenzívne rehabilitačné pobyty s magnetickou stimuláciou, strečingmi. Neskôr sme objavili Bobath terapiu, ktorá sa nám zdala v tom období veľmi potrebná a vhodná. Momentálne 1 krát týždenne cvičíme Dévényi metódu s odborníkom v Maďarsku, 2 krát týždenne špeciálnu rehabilitáciu v Dennom Centre POMOCNÍČEK.
Starostlivosť o Sebastianka je veľmi náročná fyzicky, psychicky a bohužiaľ aj finančne. Našou úlohou a cieľom je ľúbiť ho, starať sa a zabezpečiť pre neho potrebné rehabilitácie a pomoc odborníkov tak, aby bol šťastný a nemal bolesti. V našom živote sa nesmieme zamýšľať nad tým, kde sme a kam smerujeme, ale musíme sa sústrediť na to, ako zostať na tej správnej ceste.

   

Sebastianko bol v projekte charitatívny kalendár „Malí – veľkí umelci s Danielom Hevierom“ vďaka snahe maminky a vďaka predaju kalendárov našim združením obdarovaný sumou 428,50€.

 

 

 

 

 

O nás

Pomôcť a podporiť zdravie a telesnú kultúru handicapovaných detí do 25 rokov s telesným, mentálnym, kombinovaným postihnutím a psycho-motorickým zaostávaním či spomaleným psycho-motorickým vývojom.

Dve percentá z dane na Pravda.sk2percentamale

Facebook Denné Centrum

Facebook Pomocníček o.z.

Kontakt

POMOCNÍČEK o.z.
Legionárska 1127/13
926 01  Sereď
Slovenská republika


Telefonické kontakty
Denné centrum: 0949 444 797
Ing. Michaela Miškolciová: 0905 233 467


E-mail
pomocnicek@pomocnicek.sk 

Ochrana osobných údajov