Zavolajte nám: 0905 233 467
Legionárska 1127/13, 926 01 Sereď, Slovenská republika

2017

Vladko

Volám sa Vladko a mám 7 rokov. Ostatní moji rovesníci už behajú za loptou, hrajú sa s autíčkami, vozia sa na odrážadlach, papkajú sami, nemajú plienočky a hlavne rozprávajú. Ja z toho nerobím nič, v mojej hlavičke sa udialo niečo, čo mi nedovolí chápať veci tak, ako ich chápu ostatné deti v mojom veku.

Narodil som sa 9.6. 2009 v Bratislavskej nemocnici, po nekonečných rokoch čakania. Narodil som sa ako zdravý chlapček, len pôrod bol veľmi ťažký, trval 12 hodín. Po 24 hodinách lekári zistili, že niečo nie je v poriadku a dali ma na JISku. Tam mi po mesiaci zistili, že mám vrodenú vývojovú chybu VVCH, a hypotonický syndróm. Keď som mal 3 mesiace moja maminka si všimla, že nesledujem svet okolo seba, tak ma zobrala na očné vyšetrenie a tam mi zistili, že som ťažko slabozraký. A takto to išlo ďalej. Keď som mal 6 mesiacov, dostal som prvýkrát epileptický záchvat, ktorý trval viac než 10 minút. Teraz sa už liečim, ale stále mávam záchvaty a zle ich znášam. Od prvého mesiaca cvičím aktívne s mojou maminkou, ktorá sa o mňa neskutočne dobre stará. Mám ale nádej a tou nádejou sú cvičenia a rehabilitácie. Musím cvičiť a cvičiť, aby som si posilnil svalstvo, aby som sa raz mohol postaviť sa sám na svoje nožičky a kráčať na nich. Chcem ukázať svetu, že všetko sa dá prekonať, len treba tvrdo bojovať.

   

Vladko bol v projekte charitatívny kalendár „Malí – veľkí umelci s Danielom Hevierom“ vďaka snahe maminky a vďaka predaju kalendárov našim združením obdarovaný sumou 340,50€.

 

 

 

 

O nás

Pomôcť a podporiť zdravie a telesnú kultúru handicapovaných detí do 25 rokov s telesným, mentálnym, kombinovaným postihnutím a psycho-motorickým zaostávaním či spomaleným psycho-motorickým vývojom.

Dve percentá z dane na Pravda.sk2percentamale

Facebook Denné Centrum

Facebook Pomocníček o.z.

Kontakt

POMOCNÍČEK o.z.
Legionárska 1127/13
926 01  Sereď
Slovenská republika


Telefonické kontakty
Denné centrum: 0949 444 797
Ing. Michaela Miškolciová: 0905 233 467


E-mail
pomocnicek@pomocnicek.sk 

Ochrana osobných údajov