Zavolajte nám: 0905 233 467
Legionárska 1127/13, 926 01 Sereď, Slovenská republika

2018

Laura Valachová

Sme 5-členná rodina. Máme 3deti. Sandra 4roky, Marko 2roky a Laura má 9,5 mesiaca. Laura sa narodila predčasne o 3 mesiace skôr v 27.týždni tehotenstva kvôli odtoku plodovej vody.

Od prepustenia z nemocnice navštevujeme množstvo odborných ambulancií. Kardiológia, očné, neurológia, pľúcne a onkológia. Plus cvičíme 2x týždenne v Nitre v detskom centre Bobath metódu. Tiež nosila dlahy na nožičkách a cvičili sme aj s nimi. Väčšinu vyšetrení absolvujeme v Bratislave. Jednou z ambulancií je aj onkológia kvôli 2cievnym nádorom, ktoré má jeden pri pravom očnom kútiku a druhý má za ľavým očkom. Rastie jej dovnútra. Je liečená už pol roka no kvôli neúspešnej liečbe sa predĺži o pol roka. Kvôli liečbe absolvujeme pravidelné každotýždňové cesty do Bratislavy plus sú potrebné časté hospitalizácie, absolvovali sme ich už 5. Kvôli zúženým prieduškám berie tiež inhalácie a spreje. Berie veľa liekov. Manžel je od januára na PN kvôli operácii kolena, no kvôli neúspešnej operácii bude potrebná ďalšia operácia a s tým spojená dlhodobá PN. Kvôli týmto cestám za lekármi rehabilitáciami a PN manžela nie sme schopní pokrývať mesačne finančné cesty za lekármi ktoré vyjdú cez 400€ mesačne, plus lieky, rehabilitačné pomôcky, umelé mlieko a ďalšie potrebné veci.


Laura dostala od POMOCNÍČEK o.z. finančný dar vo výške 500€. 

 

 

 

 

 

 

O nás

Pomôcť a podporiť zdravie a telesnú kultúru handicapovaných detí do 25 rokov s telesným, mentálnym, kombinovaným postihnutím a psycho-motorickým zaostávaním či spomaleným psycho-motorickým vývojom.

Dve percentá z dane na Pravda.sk2percentamale

Facebook Denné Centrum

Facebook Pomocníček o.z.

Kontakt

POMOCNÍČEK o.z.
Legionárska 1127/13
926 01  Sereď
Slovenská republika


Telefonické kontakty
Denné centrum: 0949 444 797
Ing. Michaela Miškolciová: 0905 233 467


E-mail
pomocnicek@pomocnicek.sk 

Ochrana osobných údajov