Zavolajte nám: 0905 233 467
Legionárska 1127/13, 926 01 Sereď, Slovenská republika

 
  • Vitajte na POMOCNÍČEK.sk

    Občianske združenie, ktoré pomáha rodinám s inak obdarenými detičkami.

Veronika Penčíková

Naša dcérka sa narodila predčasne, mala obviazanú pupočnú šnúru okolo krku, zakrvácala do mozgu. Potom ju museli operovať, lebo jej prasklo tenké črevo, mala vývod do 10 mesiacov.

Medzi tým jej zistili diagnózy DMO - spastická kvadruparéza, mikrokránia, hypotónia, porucha vízu a epilepsiu. Chodíme s ňou na kontroly do BA k chirurgovi, ku gastroenterológovi, k očnému a k neurológovi, do NZ na novorodenecké. Od jej 4 mesiacov chodíme cvičiť. Je na úrovni I.trimenonu. chodíme do Šamorína na Bobatha, do BA k zrakovej terapeutke, do Maďarska na Dévény terapiu, do Štúrova ku konduktorke, na Hipoterapiu do Hronoviec a k logopedičke do Skalice. Chodíme aj na rehabilitačné pobyty. Boli sme 3- krát v Tetise v Dunajskej Lužnej, 2- krát v Šoproni (HU), raz sme boli v BA v Harmony centre a raz v Seredi v Dennom Centre Pomocníček.
Ide to pomaly, ale ide. Už sa vie otočiť na bok a keď jej dáme božtek na líčko, tak sa usmeje, teší sa. Dávame malej všetko čo potrebuje, pomáha nám rodina, ako len vie, ale bohužiaľ finančne nie sme na tom až tak dobre, aby sme vedeli chodiť pravidelne na pobyty, ktoré neprepláca poisťovňa a ktoré jej pomáhajú napredovať.
Veronika dostala nefinančný dar v podobe 25 vstupov na logopédiu a multisenzorickú stimuláciu v Dennom Centre POMOCNÍČEK v hodnote 500€.

 

 

 

 

 

 

ŽIADOSŤ O POMOC

V prípade, že ste jednou z rodín, ktoré potrebujú našu pomoc, prosím neváhajte nás kontaktovať.

PODPORTE NÁS

Budeme veľmi vďační, ak nás podporíte. Je len na vás, akým spôsobom to urobíte. Možností je viac.

NAŠE PROJEKTY

Naše združenie organizuje rôzne podujatia s cieľom získať finančné prostriedky, ktoré následne putujú na pomoc zdravotne znevýhodneným deťom.

Narodenie dieťaťa je tá najkrajšia chvíľa v živote rodičov. Od tejto chvíle sa život stáva krajším, veselším, šťastnejším...

Deň za dňom dieťatko rastie, napreduje, učí sa novým veciam... no nie vždy tomu tak je. Nemá každá matka to šťastie, aby porodila zdravé dieťa a nemá každé dieťa to šťastie, narodiť sa zdravé. Ak ho aj má, môže mu veselé detstvo prekaziť zákerná choroba. Od tohto momentu sa začína nekonečný kolobeh vyšetrení, terapií, rehabilitácií a liečení. Neustále striedanie pocitov radosti a smútku, nádeje a beznádeje, odhodlania a strachu.

A práve pre tieto situácie je tu POMOCNÍČEK. Občianske združenie, ktoré vzniklo za účelom, pomáhať týmto deťom a ich rodičom, či už finančne, materiálne alebo emocionálne.

 

Novinky

Kalendár 2016

O nás

Pomôcť a podporiť zdravie a telesnú kultúru handicapovaných detí do 25 rokov s telesným, mentálnym, kombinovaným postihnutím a psycho-motorickým zaostávaním či spomaleným psycho-motorickým vývojom.

Dve percentá z dane na Pravda.sk2percentamale

Facebook Denné Centrum

Facebook Pomocníček o.z.

Kontakt

POMOCNÍČEK o.z.
Legionárska 1127/13
926 01  Sereď
Slovenská republika


Telefonické kontakty
Denné centrum: 0949 444 797
Ing. Michaela Miškolciová: 0905 233 467


E-mail
pomocnicek@pomocnicek.sk 

Ochrana osobných údajov