Zavolajte nám: 0905 233 467
Legionárska 1127/13, 926 01 Sereď, Slovenská republika

Michaela Vašková

Michaela Vašková

Naša usmievavá dcérka Miška sa narodila 25.7. 2007 ako krásny anjelik. Prišla na svet však o čosi skôr ako to bolo naplánované, a to v 32.týždni tehotenstva. Vážila iba 1560 g a merala 41 cm. Hneď po narodení nastali komplikácie. Mišku museli prvých 15 minút jej nového života resuscitovať a nastalo aj krvácanie do mozgu. Začalo sa pre nás veľmi smutné a ťažké obdobie, ale museli sme ostať silní a bojovať s dcérkou a pre dcérku. Prvé dva mesiace strávila Miška v nemocnici v Poprade na oddelení patologických novorodencov. Je to hrozný pocit pre rodiča, keď vidí trpieť svoje bábätko a on je úplne bezmocný. Celý čas sme strávili pri malom anjelikovi ležiacom v inkubátore, napojenom na prístroje a na kyslík, keďže nemalo vyvinuté ani pľúca. Po dvoch mesiacoch sme si konečne odnášali náš poklad do domáceho prostredia. No to nebol zďaleka koniec, ale ešte len začiatok... Začal sa kolobeh vyšetrení a rehabilitovania. Dnes Miškine diagnózy znejú: DMO kvadruspastická forma s pravostrannou prevahou, MR ľahkého stupňa, Inkontinencia III.stupňa, a Poruchy správania. Okrem toho mala Miška ďalšie komplikácie. Do svojho roku a pol nám pri stavoch plaču prestávala dýchať. Toľkokrát sme sa už báli toho najhoršieho.. keď vidíte ako vaše dieťatko stráca dych, ale niekto tam hore držal nad Miškou ochrannú ruku a vďaka nemu je tu a my sme za to nesmierne vďační. V rámci rehabilitovania sme absolvovali niekoľko rehabilitačných pobytov v Martine, Kováčovej Maríne a v Číži. Okrem toho pravidelne rehabilitujeme v spádovej ambulancii. S Miškou sme cvičili do 4 rokov Vojtovu metódu, potom nám lekárka odporúčala pokračovať Bobathom. Ako plynul čas, aj naša láska robila pokroky pretáčať, plaziť a sedieť s oporou v tureckom sede. Neskôr sa naučila aj štvornožkovať, aj keď nie najdokonalejšie, ale pre nás je aj to veľký úspech. Mišinka sa dokáže na kolienkach sama pohrať. Keď mala Miška 5 rokov kúpili sme jej špeciálny bicykel trojkolku, na ktorom trávi v lete väčšinu svojho času. Je to neuveriteľné, ale Miška sa dokáže sama bicyklovať. Je to pre ňu aj radosť, že robí niečo ako zdravé detičky, ale aj cvičenie. Možno také šťastie v nešťastí , ale naozaj sme vďační aj za to, že Miška je mentálne zdravá. A to je veľký úspech. V septembri 2014 sa stala žiačkou Špeciálnej základnej školy Maximilána Kolbeho v Spišskej Novej Vsi. Je dobrou žiačkou, a škola ju baví. Dobre sa učí a je to pre ňu veľká motivácia. Pravidelne navštevujeme viacero ambulancii, kde je dcérka sledovaná: neurologická, rehabilitačná, nefrologická, imunologická a ortopedická. Miška robí všetko s ľavou rúčkou, pretože pravú ruku na povel neovláda a pravá strana je viac postihnutá. 
Podľa lekárov má Miška šancu, aby sa jej zdravotný stav stále zlepšoval a ona mohla robiť pokroky. Ale to si vyžaduje pravidelnú a intenzívnu rehabilitáciu. Veľmi by sme chceli s dcérkou absolvovať rehabilitačný pobyt v centre Svetielko v Prešove. No je to pre nás finančne náročné, a nie je to preplácané ani poisťovňou. Preto sa na vás obraciame s prosbou o pomoc pre naše slniečko. Veríme, že každý podnet, každá stimulácia je pre nás krokom vpred.. krokom ako dosiahnuť naplnenie nášho sna.. a to je vidieť Mišku chodiť ako iné zdravé detičky. 
Verím, že našu žiadosť o pomoc pre našu Mišku dôkladne zvážite a keď sa rozhodnete nám pomôcť v našej ťažkej a náročnej situácii. 
Miška dostala od občianskeho združenia POMOCNÍČEK finančný dar vo výške 500€.

 


O nás

Pomôcť a podporiť zdravie a telesnú kultúru handicapovaných detí do 25 rokov s telesným, mentálnym, kombinovaným postihnutím a psycho-motorickým zaostávaním či spomaleným psycho-motorickým vývojom.

Dve percentá z dane na Pravda.sk2percentamale

Facebook Denné Centrum

Facebook Pomocníček o.z.

Kontakt

POMOCNÍČEK o.z.
Legionárska 1127/13
926 01  Sereď
Slovenská republika


Telefonické kontakty
Denné centrum: 0949 444 797
Ing. Michaela Miškolciová: 0905 233 467


E-mail
pomocnicek@pomocnicek.sk 

Ochrana osobných údajov