Zavolajte nám: 0905 233 467
Legionárska 1127/13, 926 01 Sereď, Slovenská republika

2017

Lucka2

Lucka sa narodila v termíne s pôrodnou hmotnosťou 4030g ako naše tretie dieťa. Problémy nastali už pri pôrode. Lucka nedýchala, museli ju oživovať. Na druhý deň sa objavili prvé záchvaty a lekári začali s rôznymi vyšetreniami. Vyslovili podozrenie na metabolickú poruchu.

Lucka má tri roky a dodnes nemá stanovenú konečnú diagnózu. Má ťažkú hypotóniu, leukoencefalopatiu, epileptické záchvaty, má zavedený PEG. Lucka väčšinu dňa prespí, ale jej čas bdenia sa neustále predlžuje a vnímanie okolitého sveta sa zlepšuje. Nevieme nakoľko Lucka vidí, ale začína pekne reagovať na zrakové podnety. V tom jej veľmi pomohli aj okuliarky a rady skúsených odborníkov. Lucka neustále, síce veľmi, veľmi pomaly, ale predsa napreduje. Stále neudrží ani hlavičku, ale pravidelným cvičením jej spevnieva svalstvo a robí prvé pokusy o jej ovládanie. Je veľká bojovníčka. Neustále sa snažíme Lucke stimulovať všetky zmysly, aby sme jej poskytli čo najväčšiu podporu pre jej rozvoj. Veľmi jej v tom pomáha canisterapia, handle terapia a odborná pomoc v špeciálnych centrách.

Tento rok Lucka urobila veľký pokrok, keď napriek zavedenému PEGu, dokáže sama zjesť pár lyžičiek tuhej stravy. Napriek mnohým vyšetreniam sa nepodarilo stanoviť Lucke diagnózu a objasniť príčinu všetkých zdravotných problémov. Dúfame, že sa to zmení, aby sme jej mohli poskytnúť tú správnu pomoc.
Lucka je pre nás rovnakým Božím požehnaním, ako jej staršie zdravé sestry, ktoré ju veľmi ľúbia. Sú jej najlepšími „stimulačnými a rozvojovými pomôckami“. A my, jej rodičia, pokračujeme v našej úlohe objavovať, čo je ešte v Lucke ukryté. Lucka nás za to obdarúva svojím krásnym úsmevom a jej veľkou snahou v terapiách.

  

Lucka bola v projekte charitatívny kalendár „Malí – veľkí umelci s Danielom Hevierom“ vďaka snahe maminky a vďaka predaju kalendárov našim združením obdarovaný sumou 868,50€.

 

 

 

 

 

O nás

Pomôcť a podporiť zdravie a telesnú kultúru handicapovaných detí do 25 rokov s telesným, mentálnym, kombinovaným postihnutím a psycho-motorickým zaostávaním či spomaleným psycho-motorickým vývojom.

Dve percentá z dane na Pravda.sk2percentamale

Facebook Denné Centrum

Facebook Pomocníček o.z.

Kontakt

POMOCNÍČEK o.z.
Legionárska 1127/13
926 01  Sereď
Slovenská republika


Telefonické kontakty
Denné centrum: 0949 444 797
Ing. Michaela Miškolciová: 0905 233 467


E-mail
pomocnicek@pomocnicek.sk 

Ochrana osobných údajov